marian morar

Handbal, Liga Națională: HC Vaslui – Potaissa Turda (LIVE final: 29-31)

zamblau eugen

Potaissa Turda joacă de la ora 18.00, meciul decisiv pentru calificarea în play-off-ul Ligii Naționale de handbal masculin, la HC Vaslui. TurdaNews transmite LIVE amănunte de la acest meci extrem de important, dar care nu este transmis la tv.

Atmosferă de derby la Vaslui. O mână de turdeni împotriva unei săli arhipline de vasluieni. Micuța galerie turdeană, formată din circa 25 de persoane, se aude și ea.

Minutul 7: scorul este 3-2 pentru gazde.

Minutul 12: 5-6. Turda preia conducerea.

Minutul 14: Varo apară o lovitură de la 7 metri și scorul este 5-7. Minutul 15: George Cântec este eliminat 2 minute și Vaslui înscrie de la 7 metri. 6-7.

Minutul 19: Vaslui are avantaj 2 goluri. 9-7.

Minutul 21: Turda revine spectaculos! 9-11.

Minutul 23: Turda în inferioritate. 9-12.

Minutul 25: 9-13.

Minutul 27: 11-14.

Minutul 29: 12-15.

La pauză: 12-16!

A început repriza secundă. Minutul 32: 13-17.

Minutul 33: Vaslui înscrie pe contră și Dediu este eliminat 2 minute. Turda ratează atacul și Vaslui are aruncare de la 7 metri. Însă gazdele trimit mingea în bară!

Minutul 34. Raul Marian înscrie de la 7 metri. 14-18. Un jucător de la gazde este eliminat 2 minute. Turda are superioritate.

Minutul 37: Gazdele devin tot mai nervoase. 15-19 și încă o eliminare pentru Vaslui.

Minutul 39: 16-21.

Minutul 41: 18-22.

Un adevărat infern în sala din Vaslui. Gazdele au încercat să pună presiune pe turdeni, însă elevii lui Horațiu Gal au făcut un meci fantastic până în acest moment.

Minutul 46: 20-24 și Vaslui are lovitură de la 7 metri. Scorul devine 21-24. Sala devine un infern!!!

Minutul 27: 22-25. În teren meciul devine tot mai dur.

Minutul 49: Turdenii încă rezistă cu brio presiunii imense din teren și din sală. Flavius Câmpan este eliminat și Vaslui are 7 metri. Scorul devine 23-26.

Minutul 50: Szopka scoate o minge imposibilă și scorul este 23-27. Time-out cerut de Horațiu Gal, Turda în inferioritate.

Minutul 51: Michal Urban trimite în bară, iar gazdele, pe contraatac, fac 24-27. Un jucător gazdă este eliminat și Turda are superioritate numerică.

Minutul 52: 25-28, după ce gazdele transformă o lovitură de la 7 metri. Meci extrem de tensionat!

Minutul 54: 26-28. Sala devine un vulcan!

Minutul 57: 26-29. Meciul devine un adevărat război! Se joacă pe viață și pe moarte, însă doar o singură echipă va ieși învingătoare! Totul sau nimic!

Minutul 58: Szopka fenomenal! Scorul este 26-30!!!

Final dramatic. 2 minute eliminare pentru Răzvan Pavel și 7 metri pentru Vaslui. 27-30.

Minutul 59: 28-30. Se complică lucrurile. Mai este 1 minut. Horațiu Gal a solicitat un time-out. Un gol al turdenilor ar încheia conturile! Oare se poate?!

Mai sunt 22 de secunde. Avem 2 jucători eliminați și Vaslui are atacul. 28-30.

Vaslui înscrie. Mai sunt 10 secunde.

Savic înscrie în ultimele secunde! Final: 29-31!!! Bravo, băieți! Mâine dăm imagini video și declarații la cald după meci.

Pentru detalii LIVE TEXT despre meci, dați refresh la pagină.