petlinii

Sticla Arieșul Turda, 5-2 în primul amical al anului, cu Viitorul Sopor (GALERIE FOTO)

zamblau eugen
floris

Sticla Arieșul Turda (loc 4, Liga 4) s-a impus cu 5-2 (4-0) în meciul amical disputat azi, în compania echipei de Liga 5, Viitorul Sopor (loc 9, Liga 5, zona Mociu). Partida s-a desfășurat pe terenul CFR, din complexul sportiv din cartierul Poiana, pe o suprafață de joc care a pus probleme jucătorilor celor două formații.

În prima repriză, elevii lui Artur Podar au deschis scorul la puțin timp după debutul partidei, prin Kiesz George, iar Savu Alex și Lăkătuș Ghiță au majorat scorul, diferența fiind stabilită la pauză de încă o reușită a aceluiași Kiesz.

În partea secundă, oaspeții au revenit în joc și au marcat 2 goluri, prin Tușa Cristian și Rus Andrei, pe fondul unor schimbări în tabăra turdeană, antrenorul Artur Podar introducând mai mulți tineri fotbaliști. Însă, ulterior, turdenii au revenit la timona partidei, reușind să înscrie prin Soporan Radu. De menționat că gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri, prin Savu Alex, după ce același jucător a fost faultat în careu.

Sticla Arieșul: Lăkătuș Marcel – Curt Andrei, Soporan Victor, Cocoară Virgil, Otvos Iuliu – Kiesz George, Savu Alex, Tothăzan Răzvan, Andrei – Toth Roland, Lăkătuș Ghiță. Au mai jucat: Tothăzan Alin, Urdă Bogdan, Soporan Radu.

Viitorul Sopor: Țicudean Marius – Pop Marius, Țicudean Gabriel, Crișan Călin, Iclezan Dan Ramon, Crișan Andrei, Tușa Cristian, Seleși Ninel, Moldovan Iulian, Rus Andrei, Nicoară Alex. Au mai jucat: Negrea daniel, Ciurcui Cătălin, Constantea Adrian, Cristian Cosmin, Frătean Petru, Iancu Radu, Tămaș Alex.