Stiri Judet :

S-a tăiat "moţul" UNPR Câmpia Turzii

Vineri, 23 Iulie 2010 21:41 Gelu FLOREA Politică

Pe eşichierul politic din Câmpia Turzii a apărut o nouă formaţiune politică, respectiv UNPR (Uniunea Naţională pentru Progresul României). Condusă la nivel central de Marian Sârbu, Gabriel Oprea, Cristian Diaconescu şi Neculai Onţanu, UNPR îl are îân rândurile sale şi pe deputatul de Câmpia Turzii, Vasile Soporan, care a fost ales vicepreşedinte la nivel naţional.

 

Chiar dacă e mai nou pe eşichierul politic, ambiţiile sunt mari. În acest sens, a fost anunţat faptul că până la jumătatea lui 2011 trebuie anunţaţi candidaţii pentru alegerile locale de primar, consilieri locali sau judeţeni.

 

Pe plan local, preşedinte interimar a fost desemnat Vasile Dorian Morar (foto stânga, fratele consilierului local Marian Morar, care este la PIN), care are 45 de ani şi este economist de profesie. El va fi ajutat la organizarea noii formaţiuni de către Augustin Cristian Costea, care este secretar interimar şi fost membru PSD. Consilierii locali Samoilă Gal şi Ioan Giurgi, ambii de la Forţa Democrată, dar şi Marian Morar, de la PIN, au lăsat să se înţeleagă că nu exclud o eventuală înregimentare în structurile noului partid politic, care are ca deviză "promovarea valorii", după cum a precizat deputatul Vasile Soporan.

 

Până în luna septembrie, se vor constitui organizaţii în toate zonele din judeţ, pe structura colegiilor electorale, iar în septembrie vor avea loc alegeri, atât la nivel local, cât şi la nivel judeţean.

Comments (3)
  • moldoveanu george  - anonimii vor ramane niste anonimi
    avatar

    nici eu nu am o impresie foarte buna despre unpr dar de aici pana la manifestari de frustrati e cale lunga , cale de cel putin 7 ani de acasa.
    Nici despre rares morar nu am o impresie buna dar daca esti un adevarat aparator al moralitatii , opreste-l pe strada si spunei in fata cete deranjeaza.
    Daca nu esti in stare sa faci asta (si sincer nu cred ca esti), vei ramane pentru totdeauna un anonim.

  • rusine  - fripuristii!
    avatar

    sunt fripturisti, toti! :evil: am auzit ca va fi si fripturistul ala de rares morar, care-si ia examenele doar pentru ca face parte din "gasca" lui soporan. rusine! cu asa politicieni, asa tara! :woohoo:
    nici macar nu le mai este rusine.

  • Anonim  - soporan asta n-are un pic de rusine
    avatar

    GAOZARII lui baselu au ajuns si la C.Turzii.Fugiti cat puteti oameni buni ca PUTE TARE RAU.

Scrieti comentariu
Your Contact Details:
Gravatar enabled
Comentarii:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img]   
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock:
:X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):S:!::?::idea::arrow:
Security
Va rog sa introduceti codul anti-spam pe care il puteti citi in imagine.

Se întâmplă azi

-

Autentificare

LIFE STYLE

Iubirea... Un “bibelou de porţelan”

Iubirea... Un “bibelou de porţelan”

Iubirea e o dorinţă care presupune compromisuri care depăşesc puterea de a înţelege. Iubirea nu trăieşte, dec&acir...

Alte articole:

Aranjarea părului, la tine acasă

Aranjarea părului, la tine acasă

Fără prea mare efort, poţi găsi metode ieftine şi bune pentru întreţinerea părului acasă, fără să consumi prea...

Alte articole:

Cea mai în vogă metodă de bronzare de la Hollywood este prezentă în salonul Gymforce, din Turda

Cea mai în vogă metodă de bronzare de la Hollywood este prezentă în salonul Gymforce, din Turda

Bronzarea organic ă a devenit în ultima perioadă metoda de bronzare preferată a femeilor din întreaga lume, fiind ...

Alte articole:

Câştigători la Solaris Shopping Park

Câştigători la Solaris Shopping Park

Solaris Shopping Park şi-a desemnat câ ș tigătorii în cadrul celor 3 tombole desfăşurate în perioada 24 mai &...

Alte articole:

Pot sa ejaculez pe fata ta?

Pot sa ejaculez pe fata ta?
Femeile sunt uneori de-a dreptul socate, dar fanteziile sexuale ale multor barbati sunt alimentate de aceasta practica. Multi isi doresc ca, macar o data in viat...

Alte articole:

Sondaj

Crezi că Turda şi Câmpia Turzii s-ar putea unifica, pentru a forma un singur municipiu?





Secured by Siteground Web Hosting