Organizaţia PSD Câmpia Turzii, condusă de Marius Bordea, face orice este posibil pentru a păcăli reprezentanţii mass media. În 29 ianuarie 2010, un comunicat de presă al organizaţiei făcea referire la excluderea din partid a consilierului judeţean Florinel Cuc, cu menţiunea "neexistând nici un vot împotrivă" şi dând astfel de înţeles că a fost vorba despre un vot unanim.
Numai că adevărul este cu totul altul!
În cursul unei emisuni la One TV Turda, fostul consilier local al PSD Câmpia Turzii, Eugenia Popa (foto stânga), a intrat în direct şi a spus că nu a fost de acord cu excluderea din partid a lui Florinel Cuc, menţionând alte câteva persoane care nu şi-au dat acordul pentru excludere, printre care şi fostul consilier local Dorina Sărmăşan (foto dreapta), preşedinta organizaţiei de femei a PSD Câmpia Turzii. Eugenia Popa a menţionat că s-a abţinut, iar abţinerea este socotită (conform regulilor elementare de exprimare a votului, menţionate de altfel şi în legea administraţiei publice locale) la voturi împotrivă, lucru nemenţionat de oficialii PSD Câmpia Turzii.
Ba mai mult, Eugenia Popa a dezvăluit şi faptul că membrii de partid au fost obligaţi să voteze prin ridicarea mâinii, astfel încât persoanele care s-ar opune "directivelor" trasate de preşedintele Marius Bordea să fie uşor de identificat. Asta după ce în 2007 şi 2009, Marius Bordea a mai avut tentative de excludere a lui Florinel Cuc din PSD, care au fost sortite eşecului. Florinel Cuc este considerat un concurent la şefia organizaţiei locale pentru "gaşca" condusă de Marius Bordea, care a decis să nu mai candideze pentru funcţia de preşedinte şi să-şi numească succesorul, după ce imaginea partidului a fost ştirbită de implicarea numelui său în diverse scandaluri, inclusiv privind ameninţarea unor jurnalişti.
Pe de altă parte, excluderea lui Florinel Cuc este în coadă de peşte. Asta pentru că Florinel Cuc este vicepreşedinte al organizaţiei judeţene, iar din acest motiv este nevoie şi de un vot al Biroului Executiv Judeţean. Consilierul judeţean susţine că cei de la Cluj cunosc situaţia de la Câmpia Turzii şi are încredere că nu va fi îndepărtat din partidul pentru care a muncit în ultimii ani. "Solicit în continuare demisia lui Marius Bordea, din funcţia de preşedinte al PSD Câmpia Turzii. A implicat imaginea partidului în numeroase scandaluri şi a adus grave prejudicii", a comentat Florinel Cuc.








![]() | Azi | 131 |
![]() | Ieri | 2187 |
![]() | Saptamina asta | 13871 |
![]() | Saptamina trecuta | 16667 |
![]() | Luna asta | 22855 |
![]() | Luna trecuta | 19902 |
![]() | Total | 1283764 |
|
Ora 10.00: Târg de finomşaguri la Casa Raţiu. Durează până la ora 14.00. Ora 11.00: Fotbal, Liga 2. FC Arieşul - Minerul Lupeni. |
Pot sa ejaculez pe f...
Lasa mai nene sa fim noi toti, "i...
Pot sa ejaculez pe f...
Ai aterizat din secolul 19 ? Mergi do...
Licenţă pentru publi...
Mare dreptate ai, soro! Iaca ce pates...
Tânărul de 16 ani, c...
..ai plecat prea repede...o sa-i lips...
Tânărul de 16 ani, c...
Fratelo dece ai plecat asa repede
(...