Scrie un comentariu

ASA Cons Romania,  parte a Grupului CONSOLIS, specializata în producţia elementelor din beton armat si precomprimat,

 ANGAJEAZA:

  • Macaragiu pod rulant
  • Automacaragiu – pentru santier;
  • Muncitori in  structuri  pentru  constructii;
  • Lacatusi confectii  metalice;

Oferta :

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Salariu motivant
  • Ore suplimentare platite dublu
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucrata
  • Tichete cadou : Paste / 1 Iunie / Craciun
  • Bonus lunar corelat cu volumul productiei
  • Posibilitatea construirii unei cariere;  Calificare si formare continua la locul de munca;

Cerinte :

Seriozitate

Disponibilitate pentru munca in echipa

ANGAJEAZĂ INGINER - Absolvent al Facultății de Construcții - 2 Posturi.

Detalii job:

Departament: Tehnic -  in subordinea Directorului de Vanzari

                        Productie - in subordinea Directorului de Productie

Sediul companiei: Turda, STR. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractuala: nedeterminata

Tip activitate: munca de birou, culegere, analiza, sintetizare date proiecte, de raportare;

Responsabilitati principale

  • Pregătirea ofertei de licitație pentru diferite proiecte structurale prefabricate din segmentele Industrial, Infrastructura si Civil.
  • Pastrarea stransei legaturi cu clientul pe toata durata licitatiei respectiv revizuirea ofertelor  și a termenelor limită și adaptarea lor la cadrele oferite de clienți;
  • Intalnirea cu clientii sau reprezentantii clientului pentru negocieri si clarificari ale ofertei;
  • Gestionarea ofertelor pentru a se asigura că acestea sunt aliniate cerințelor de producție și fabricii;
  • Verificarea documentației primite de la inginerul de proiectare;
  • Colaborarea strânsă cu departamentul de producție și proiectanții pentru optimizarea consumului de materiale și alegerea soluțiilor adecvate pentru fabricarea elementelor;
  • Pregătirea rapoartelor privind consumul de materiale astfel încât, deciziile optime să poată fi luate ținând cont de termenele limită și disponibilitatea materialelor;
  • Intocmeste necesarul de materiale auxiliare pe baza detaliilor din proiectul de executie;
  • Programarea producției în funcție de tipul de element prefabricat, disponibilitatea formelor și capacitatea fabricii;
  • Centralizarea datelor pe fiecare tip de element cantitativ si valoric;
  • Verifica datele din proiectul de executie ( nr. bucati, tipuri de elemente, etc.) cu datele mentionate in contract;
  • Centralizeaza si verifica rapoartele de productie primite din fabrica si subcontractori;
  • Centralizeaza situatiile lunare privind fabricatia, transportul si montajul  pe baza rapoartelor de productie, a situatiilor de lucrari intocmite de catre PM si a avizelor de expeditie;

Candidatul ideal

  •  Absolvent de studii superioare finalizate cu licenta in inginerie – Faculattea de Constructii;
  •  Experienta de min 3 ani in unitati de productie industriala, cu procese complexe (experienta in unitati care desfasoara activitate de constructii poate fi un avantaj );
  •  Detine capacitatea de a intelege intreg procesul de productie (de la faza de ofertare / proiectare / fabricatie pana la faza de livrare si montaj );
  •  Are cunostinte foarte bune de Microsoft Office – Excel nivel expert, Autocad , AllPlan – constituie avantaj;
  •  Cunoaste limba engleza la nivel bun / avansat;
  •  Are o capacitate excelenta de analiza si sinteza, e o persoana organizata, responsabila, cooperanta;
  •  E disponibil la program prelungit atunci cand situatia o impune;

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv ;
  • Tichete de masa lunar;
  • Tichete cadou la Paste si Craciun;
  • Bonus de fidelitate;
  • Acces la programe de dezvoltare profesionala;
  • Sistem de compensare a ideilor de imbunatatire / optimizarea a proceselor / proiectelor;

Alte Informatii:

Program de lucru:

  • luni –  joi : 08:00 -   17:00 ;  cu 30 min. pauza de masa
  • Vineri       : 08:00 –  15:00 ;  cu 30 min. pauza de masa

ANGAJEAZĂ INGINER junior - Absolvent al Facultății de Construcții sau Student în an termnal.

Departament: Tehnic

Nivel cariera:   Entry level (0-2 ani)

Adresa : Turda, str. 22 Decembrie 1989, nr.27

Tipul ofertei: Full Time;  Durata contractuala: nedeterminata

Candidatul ideal:

  • Studii superioare profil constructii;
  • Cunostinte Microsoft Office ; Auto CAD;
  • Capacitate de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
  • Foarte buna capacitate de planificare, organizare si sinteza;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;

Descrierea jobului:

  • Analizeaza documentatia de ofertare in vederea elaborarii propunerii tehnice si financiare;
  • Extrage listele de cantitati din planuri in vederea intocmirii ofertelor ;
  • Transmite catre beneficiar - in cazul in care este necesar - adrese de cerere de clarificare cu privire la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
  • Identifica materialele si echipamentele principale care intra in componenta ofertei, caracteristicile tehnice/cantitati, etc;
  • Intocmeste oferta tehnico- financiara in conformitate cu cerintele documentatiei primite de la responsabilul de departament;
  • Actualizeaza in programe specializate articolele de oferta si cantitatile acestora;
  • Colaboreaza cu toate departamentele companiei pentru realizarea activitatii.

Beneficii:

  • luni –  joi : 08:00 -   17:00;  cu 30 min. pauza de masa
  • Vineri      : 08:00 –  15:00;  cu 30 min. pauza de masa

Contact :

Persoanele interesate pot sa-si trimita CV-ul  la una din adresele mentionate mai jos :

sau pot suna la numarul: 0747 501 168 in intervalul:  luni –vineri  orele 08.00 – 18.00

zmt 2018 program

program zmct 2018

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE!

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator