m install
petlinii
nello construct

Sonaca Aerospace Transilvania angajează: CONTABIL SENIOR

floris

Sonaca Aerospace Transilvania angajeaza: CONTABIL SENIOR.

Responsabilitati principale:

Pregatire si inregistrare note contabile pe centru de cost, inclusiv inregistrari aferente facturilor nesosite si cheltuielilor in avans

Inregistrare si reconciliere tranzactii intercompany

Inregistrare si reconciliere extrase bancare zilnice in SAP

Inregistrare facturi furnizori pe centru de cost

Verificarea documentelor suport pentru inregistrarile contabile si solicitarea acestora daca lipsesc sau sunt incomplete

Inregistrari aferente mijloacelor fixe (facturi, investitii in curs, creare mijloace fixe noi si depreciere lunara)

Pregatire si inregistrare documente de deplasare pentru angajati

Emiterea facturilor de client si arhivarea documentelor suport

Reevaluarea conturilor in moneda straina

Inserarea cursului de schimb valutar zilnic in SAP

Pregatirea alocarii pe centru de cost pentru diferite tipuri de cheltuieli

Creare si mentinere baza de date furnizori in SAP

Creare si modificarea procedurilor si a instructiunilor de lucru pentru sarcinile aflate in responsabilitate

Colectarea datelor necesare si crearea de comenzi in SAP pe baza de solicitare de la alte departamente

Comunicarea cu departamentul IT (Belgia) pentru rezolvarea incidentelor

Verificarea pe site-ul ANAF status-ul TVA pentru furnizori (VIES, Split VAT etc.)

Pregatirea informatiilor pentru auditori si asistare la solicitare

Pregatirea scrisorilor de confirmare pentru inventarul annual

Pregatire si depunere declaratii la Statistica, Intrastat, BNR

Arhivarea documentelor contabile in dosarul fizic/hartie si electronic: facturi, avize de insotire, extrase de cont, etc.

Alte sarcini contabile sau administrative solicitate in functie de nevoile companiei

Cerinte:

Studii superioare economice

Experienta in contabilitate minim 3 ani

Engleza nivel mediu/avansat

Cunostinte operare in SAP reprezinta avantaj

Abilitati:

Cunostinte de baza pachet Office, in mod deosebit cunostinte Microsoft Excel

Persoana cu orientare spre rezolvarea problemelor si cu o atitudine pozitiva

Atentie la detalii si abilitatea de a interactiona cu celelalte departamente din cadrul companiei

Adaptabilitate la termene limita stranse si abilitatea de a prioritiza sarcini de lucru

Aptitudini ridicate in organizarea propriilor sarcini

Beneficii:

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu de lucru transparent, profesionist si tanar cu potential ridicat in dezvoltarea viitoare

CV-urile pot fi depuse la sediu (str. Zona Industriala, nr. I3, Sat Badeni, Com. Moldovenesti) de Luni pana Vineri in intervalul orar 9.00-17.30 sau pot fi trimise prin email la :

>  claudia.vilceanu@sonaca.com ;

>  gabriela.buzura@sonaca.com

>  https://www.facebook.com/sonaca.transilvania/

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj pe Whatsapp 0744694876
awe infra
ubitech
viamso
Abonează-te
Anunță-mă de
guest

0 Comentarii
Inline Feedbacks
Vezi toate comentariile
Abonează-te la site-ul de știri prin email

Introdu adresa de email pentru a te abona la acest site de știri și vei primi notificări prin email când vor fi publicate articole noi.
Astfel, alegi ce să citești, când să citești și nu ratezi nimic care ar putea fi important pentru tine!

Alătură-te celorlalți 74 de abonați.

transilvania impact

restaurant potaissa

ca aries turda