Live Video
 

Gala samurailor turdeni - 27.12.217 (VIDEO/FOTO)

Clubul Sportiv Samurai Turda încheie anul 2017 cu o ceremonie de premiere a celor mai bune rezultate, obținute de sportivii clubului, dar și a tuturor celor care au fost alături de noi si ne-au sprijinit necondiționat.

 

Gala Samurai Turda, ajunsă la cea de-a doua ediție in acest an, a fost organizată la Casa de cultură din Mihai Viteazu, locul in care am fost primiți cu brațele deschise de către domnul primar Ioan Zeng, căruia dorim și pe această cale să îi mulțumim, deasemenea domnului Făgădar care a fost alături de noi pe toată perioada organizării si desfășurării evenimentului dar și sponsorilor principali domnului Furdui Bogdan si Călugăr Teodor de la LG Trans si domnului Adrian Bucea de la firma de paza si protecție Tiger Security.

În anul 2017 Clubul Sportiv Samurai Turda au participat la 12 evenimente organizate de Federația Română de Karate WUKF și Federația Internațională WUKF. Dintre cele mai importante competiții din acest an a fost Campionatul Național organizat la Târgoviște, Cupa României organizată la Brașov, Campionatul European organizat la Cluj-Napoca și Campionatul Mondial organizat în Italia.

În cele ce urmează vă prezentăm competițiile și rezultatele obținute la fiecare eveniment:

  1. Cupa Mikey Mouse, Florești 28-29.01.2017

Nr.

Numele și prenumele

Proba

Locul

1

Lobonț Diana

Kata 9-10 ani/ 9 Kyu

I

2

Luca Denis

Kata 11-12 ani/ 7 Kyu

II

3

Lazăr Ariana

Kata 13-14 ani/ +3 Kyu

II

4

Sămărtinean Horațiu

Kata 9-10 ani/ 9 Kyu

III

5

Horvat Raul

Kata 11-12 ani/ 9 Kyu

III

  1. Cupa Napoca-Junior,Cluj-Napoca 11.02.2017

Nr

Numele și Prenumele

Proba

Locul

1

Lobonț Diana

Kata 9-10 ani/9 Kyu

I

2

Sămărtinean Horațiu

Kata 9-10 ani/ 9 Kyu

I

3

Câmpean Rareș

Kata 11-12 ani/ 9 Kyu

I

4

Urcan Diana

Kata 15-17 ani/ +3 Kyu

I

5

Chiorean Alexandru

Kata 15-17 ani/ +3 kyu

I

6

Sămărtinean Horațiu

Kihon 9-10 ani/ 9 Kyu

II

7

Luca Denis

Kata 11-12 ani/ +7 Kyu

II

8

Hirișcău Diana

Kata 9-10 ani/ 9 kyu

III

9

Cimerdean Dan

Kata 11-12 ani/ 9 Kyu

III

10

Horvat Raul

Kata 11-12 ani/ 9 Kyu

III

  1. Curs de Perfecționare instructori, antrenori și arbitrii

Poiana Brașov 17-19.02.2017

De la acest eveniment Paul Cățănaș a primit licențele de instructor și arbitru aferente anului 2017.

  1. Cupa Banzai, Arad 25-26.02.2017

Nr

Numele și Prenumel

Proba

Locul

1

Lobonț Diana

Kihon 9-10 ani/ 9 Kyu

I

2

Urcan Diana

Kata 15-17 ani/ +3 Kyu

I

3

Câmpean Rareș

Kata 11-12 ani/ 9-8 Kyu

II

4

Baldoghi Laura

Kata 15-17 an/ 6-4 Kyu

II

5

Horvat Raul

Kata 11-12 ani/ 9-8 Kyu

III

6

Chiorean Alexandru

Kata 15-17 ani/ +3 Kyu

III

  1. Campionatul Național , Târgoviște 11-12.03.2017

Nr.

Numele si Prenumele

Proba

Locul

1

Lobont Diana

Kata 9 ani

I

2

Lobont Diana

Kihon 9 ani

I

3

Samartinean Horatiu

Kihon 11 ani

I

4

Urcan Diana

Kata 15-17 ani

I

5

Hiriscau Diana

Kata 10 ani

II

6

Hiriscau Diana

Kihon 10 ani

III

7

Campean Rares

Kihon 11 ani

III

8

Baldoghi Laura

Kata +18 ani

III

  1. Cupa Dragon-Do, Târgu-Mureș 25.03.2017

Nr.

Numele si Prenumele

Proba

Locul

1

Lobont Diana

Kata 9 ani

I

2

Lobont Diana

Kihon 9 ani

I

3

Luca Denis

Kata echipe 10-12 ani

I

4

Campean Rares

Kata echipe 10-12 ani

I

5

Horvat Raul

Kata echipe 10-12 ani

I

6

Campean Rares

Kata 11 ani

I

7

Cimerdean Dan

Kata 11 ani

II

8

Luca Denis

Kata 12 ani

II

9

Oprea Diana

Kata 13-14 ani

II

10

Lazar Ariana

Kata 13-14 ani

II

11

Cadar Darius

Kata 7 ani

III

12

Albert Robert

Kata 9 ani

III

13

Glod Andrei

Kihon 10 ani

III

14

Hiriscau Diana

Kata 11 ani

III

15

Horvat Raul

Kata 11 ani

III

16

Georgian Raul

Kata 11 ani

III

  1. Campionatul European , Cluj-Napoca 05-09.04.2017

Nr

Numele si Prenumele

Proba

Locul

1

Urcan Daina

Kata 15-17 ani

III

  1. Cupa Dojokan, Aiud 03.06.2017

Nr.

Numele și Prenumele

Proba

Locul

1.

Lobonț Diana

Kata 9 ani

I

2.

Lobonț Diana

Kihon 9 ani

I

3.

Glod Andrei

Kihon 10 ani

I

4.

Hirișcău Diana

Kihon 11 ani

I

5.

Câmpean Rareș

Kihon 11 ani

I

6.

Lazăr Ariana

Kata 15-17 ani

I

7.

Chiorean Alexandru

Kata 15-17 ani

I

8.

Urcan Diana

Kata +18 ani

I

9.

Albert Robert

Kihon 8 ani

II

10.

Luca Denis

Kata 11 ani

II

11.

Cadar Darius

Kata 7 ani

III

12.

Cadar Darius

Kihon 7 ani

III

13.

Slabu Darius

Kata 7 ani

III

14.

Albert Robert

Kata 8 ani

III

15.

Luca Denis

Kumite 11 ani

III

16.

Luca Denis

Kihon 11 ani

III

17.

Campean Rares

Kata 11 ani

III

18.

Podar Emanuel

Kata 11 ani

III

19.

Horvat Raul

Kata 11 ani

III

20.

Horvat Raul

Kihon 11 ani

III

  1. Cupa României, Brașov 23-24.09.2017

Nr.

Numele și Pronumele

Proba

Locul

1.

Cadara Darius

Kata 8 ani

I

2.

Câmpean Rareș

Kihon 12 ani

I

3.

Lobonț Diana

Kata 10 ani

I

4.

Lobonț Diana

Kihon 10 ani

I

5.

Oprea Diana

Kata 15-17 ani

I

6.

Sămărtinean Horațiu

Kihon 11 ani

I

7.

Baldoghi Laura

Kata echipe +18 ani

I

8.

Lazăr Ariana

Kata echipe + 18 ani

I

9.

Urcan Diana

Kata echipe + 18 ani

I

10.

Urcan Daina

Kata + 18 ani

I

11.

Cadar Darius

Kihon 8 ani

II

12.

Cimerdean Dan

Kihon 12 ani

II

13.

Luca Denis

Kata 12 ani

II

14.

Chiorean Alexandru

Kata echipe + 18 ani

II

15.

Rotaru Cosmin

Kata echipe + 18 ani

II

16.

Cățănaș Paul

Kata echipe + 18 ani

II

17.

Voica Andreea

Kihon 12 ani

II

18.

Câmpean Rareș

Kata 11 ani

III

19.

Nașcu Tudor

Kata 9 ani

III

20.

Podar Emanuel

Kihon 11 ani

III

  • Campionatul Mondial, Italia 30.11-03.12.2017

Nr.

Numele și prenumele

Proba

Locul

1.

Urcan Diana

Kata +18 ani

IV

2.

Chiorean Alexandru

Kata 15-17 ani

VII

  • Cupa Samus, Dej 04.11.2017

Nr.

Numele și prenumele

Proba

Locul

1

Cadar Darius

Kata 8 ani

I

2

Cadar Darius

Kihon 8 ani

I

3

Câmpean Rareș

Kata 12 ani

I

4

Câmpean Rareș

Kihon 12 ani

I

5

Oprea Diana

Kata 15-17 ani

I

6

Sămărtinean Horațiu

Kihon 11 ani

I

7

Podar Emanuel

Kata echipe 11-12 ani

I

8

Câmpean Rareș

Kata echipe 11-12 ani

I

9

Sămărtinean Horațiu

Kata echipe 11-12 ani

I

10

Voica Andreea

Kata 12 ani

I

11

Albert Robert

Kata echipe 9-10 ani

II

12

Nașcu Tudor

Kata echipe 9-10 ani

II

13

Slabu Darius

Kata echipe 9-10 ani

II

14

Horvat Raul

Kata echipe 11-12 ani

II

15

Cimerdean Dan

Kata echipe 11-12 ani

II

16

Glod Andrei

Kata echipe 11-12 ani

II

17

Chiorean Alexandru

Kata 15-17 ani

II

18

Cimerdean Dan

Kata 12 ani

II

19

Cimerdean Dan

Kihon 12 ani

II

20

Hirișcău Diana

Kihon 11 ani

II

21

Lobonț Diana

Kihon 10 ani

II

22

Nașcu Tudor

Kihon 9 ani

II

23

Podar Emanuel

Kihon 11 ani

II

24

Glod Andrei

Kihon 11 ani

II

25

Horvat Raul

Kihon 11 ani

III

26

Sămărtinean Horațiu

Kata 11 ani

III

27

Slabu Darius

Kihon 7 ani

III

28

Voica Andreea

Kihon 12 ani

III

29

Hirișcău Diana

Kata echipe 11-12 ani

III

30

Lobonț Diana

Kata echipe 11-12 ani

III

31

Voica Andreea

Kata echipe 11-12 ani

III

  • Cupa Campionilor Europeni , Cluj-Napoca 16-17.2017

Nr.

Numele și prenumele

Proba

Locul

1.

Câmpean Rereș

Kata 12 ani

III

2.

Urcan Diana

Kata + 18 ani

III

La finele acestui an clubul nostru a reușit să adune 119 medalii din care 46 de aur, 34 de argint și 39 de bronz, dintre cele mai importante rezultate sunt: 4 Campioni Naționali, un Vicecampion Național, 1 loc 3 la Campionatul European, 10 Câștigători ai Cupei României, 7 locuri 2 la Cupa României, 1 loc 4 și 1 loc 7 la Campionatul Mondial.

În urma acestor rezultate, cu un punctaj de 180 de puncte, de 11 ori medaliata cu aur, o singură dată cu argint si o singură dată cu bronz, Lobonț Diana a fost desemnată cea mai bună sportivă a anului în cadrul clubului Samurai Turda.

Mulțumim celor care au răspuns invitației noastre si ne-au fost alături la acest eveniment, mulțumim deasemenea domnilor directori de la școlile Horea Cloșca și Crișan și Ioan Opriș datorită cărora clubul nostru iși poate desfășura antrenamentele, dar și părinților care au facut tot posibilul ca acești copiii minunați sa fie premiați pentru rezultatele lor.

Clubul Sportiv Samurai Turda  urează pe această cale un an nou fericit, plin de împliniri și realizări !


 

LIVE VIDEO pe TurdaNews:

Miercuri, 25 aprilie, ora 17.30:

Fotbal - Cupa României. Vulturul Mintiu Gherlii - Sticla Arieșul Turda.

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE! 

loading...