Fotbal: Arieșul Mihai Viteazu a pierdut ultimul amical al iernii

uzina brasov 650

kaufland 650x100 22.12

henri coanda cursuri 650

Arieșul Mihai Viteazu a pierdut astăzi, scor 1-2, ultima partidă amicală a iernii, disputată contra celor de la Fortuna Lunca Mureș.

Partida s-a desfășurat pe terenul din Plăiești și gazdele de la Mihai Viteazu au reușit să deschidă scorul prin Pârțilă. Evenimentul neplăcut al primei reprize a fost accidentarea lui Ignat, cel care a fost transportat la spital cu arcada spartă. În repriza secundă oaspeții au reușit să marcheze de două ori, adjudecându-și astfel victoria.

În prima partidă oficială din 2018, Arieșul Mihai Viteazu va primi vizita celor de la Vulturul Mintiu Gherlii.

ARIEȘUL MIHAI VITEAZU – FORTUNA LUNCA MUREȘ 1-2

Arieșul Mihai Viteazu: Mureșan – C.Crișan, N.Crișan, Tarcea, Moldovan, Pârțilă, Kopandi, Ignat, Câțcăuan, Moldovan, Zbâncă. Au mai evoluat: Miclăuș, Popescu.

sursă foto: arhivă TurdaNews