Scrie un comentariu

ariesul armenopolis

Week-end-ul a adus partidele etapei cu numărul 23, o etapă fără meciuri „mari”, unde primele două clasate și-au respectat statutul de favorite.

 

Etapa a început vineri seara, când CS Florești s-a impus în fața CSM-ului din Câmpia Turzii, scor 3-0.

Sâmbătă dimineață a avut loc cel mai interesant meci al etapei. La Tritenii de Sus, Unirea a reușit să se impună în fața celor de la Olimpia Gherla, scor 3-1, reușind astfel să urce în clasament, până pe locul 5.

De la ora 17, Arieșul a mai făcut un pas spre promovare, reușind să se impună în fața celor de la Armenopolis, scor 6-0. În ultima partidă a zilei, Viitorul Feleacu – Someșul Gilău, a avut loc un festival de goluri, oaspeții reușind să se impună, scor 9-6.

Duminică dimineață, Vulturul Mintiu Gherlii s-a impus în deplasare de la Dej, scor 1-3, în timp ce Apahida a câștigat derby-ul cu Unirea Iclod, scor 1-0.

Viile Dejului au reușit o mică surpriză, reușind să obțină un rezultat de egalitate în fața echipei a doua a Universității Cluj, scor 0-0.

Arieșul Mihai Viteazu a câștigat 3-0, la masa verde, ultima clasată retrăgându-se din campionat.

Etapa viitoare, Arieșul Turda va evolua pe teren propriu, sâmbătă, începând cu ora 11:00, contra celor de la AS Viile Dejului. Partida va fi transmisă în direct pe TurdaNews.

Etapa XXIII

20.04

19:00

CS Florești – CSM Câmpia Turzii

3-0

21.04

11:00

Unirea Tritenii de Jos – Olimpia Gherla

3-1

21.04

18:00

Viitorul Feleacu – Someșul Gilău

6-9

22.04

11:00

CFR Dej – Vulturul Mintiu Gherlii

1-3

22.04

11:00

Sporting Apahida – Unirea Iclod

1-0

22.04

13:00

AS Viile Dejului – Universitatea II Cluj

0-0

21.04

17:00

Armenopolis Gherla – Arieșul Turda

0-6

*Arieșul Mihai Viteazu va câștiga partida cu ultima clasată, scor 3-0

1Sticla Arieșul Turda2320301221810463
2CS Florești23175174205456
3Arieșul Mihai Viteazu23154475284749
4Atletic Olimpia Gherla23153555193648
5Unirea Tritenii de Jos23133765432242
6Unirea Iclod23132867373041
7Universitatea II Cluj Napoca23124781414040
8Sporting Apahida2211564236638
9CSM Câmpia Turzii23101125753431
10Vulturul Mintiu Gherlii2382134760-1326
11Armenopolis Gherla2366115564-924
12A.S. Viile Dejului2363144079-3921
13Someșul Gilău2236133568-3315
14CFR Dej2335153287-5515
15Viitorul Feleacu23241750120-7010
16Viitorul Mihai Georgescu23022111135-1242

Etapa XXIV

28.04

11:00

CSM Câmpia Turzii – Armenopolis Gherla

28.04

11:00

Someșul Gilău – CS Florești

28.04

11:00

Arieșul Turda – AS Viile Dejului

28.04

17:00

Olimpia Gherla – CFR Dej

29.04

11:00

Arieșul Mihai Viteazu – Unirea Tritenii de Jos

29.04

11:00

Universitatea II Cluj Napoca – Sporting Apahida

29.04

17:00

Vulturul Mintiu Gherlii – Viitorul Feleacu

zmt 2018 program

program zmct 2018

Dacă îți place să știi tot ce se întâmplă în Turda și Câmpia Turzii, dă-ne un LIKE! 

Se încarcă comentariul... Comentariul va fi reîmprospătat ulterior 00:00.

Fii primul care comentează.

Spune ceva aici...
Tu ești un vizitator anonim ( Te înregistrezi pe site? )
sau postează ca vizitator